Plusy inwestowania w nieruchomości

Żyjemy w dość niepewnych czasach, dlatego staramy się szukać dla swoich pieniędzy form inwestowania, które są bezpieczne. Najbardziej bezpieczne inwestycje to zapewne lokaty bankowe, ale czasami okazuje się, że nawet bankom nie można do końca ufać. Poza tym, na takiej lokacie nie zarobimy zbyt wiele. Stopy procentowe są obecnie na tak niskim poziomie, że zysk z lokaty 2-3% jest trudny do osiągnięcia.

Przy takim poziomie stóp procentowych może okazać się, że cały zysk pochłonie nam inflacja. Podobnie jest z inwestowaniem w złoto. Ceny tego kruszcu pomimo szumnych zapowiedzi ze strony inwestorów w ostatnich latach zamiast pójść w górę – zmalały. Niewiele wskazuje na to, by miało się to zmienić, dlatego inwestycja w złoto choć stosunkowo bezpieczna, jest obecnie raczej mało opłacalna.

Nieruchomości – najlepsza inwestycja

Aktualnie najlepszą inwestycją wydają się nieruchomości. Popyt na mieszkania wciąż rośnie, co sprawia, że deweloperzy sprzedają je niemal na pniu. Dużym popytem cieszą się także mieszkania, oraz domy na obrzeżach miast. Ludzie coraz chętniej wyprowadzają się dziś z miasta, na rzecz przedmieść.

Zainwestowanie w nieruchomości Szczecin domy może okazać się świetnym pomysłem w dobie bardzo niepewnej koniunktury na giełdzie, perspektywy spowolnienia gospodarczego w Europie, oraz braku innych form realnego zysku na inwestycjach.

Posiadając własny dom, jesteśmy zabezpieczeni na lata i mamy w nim stabilne oparcie. Nie straszne więc nam wtedy żadne trzęsienia ziemi na światowych rynkach.Warto także zapoznać się z ofertą mieszkań dostępną na https://elite.nieruchomosci.pl/mieszkania, w które inwestycja również jest dziś bardzo opłacalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =