Jaki grill kupić na działkę?

Grill to atrybut każdego działkowicza. Odpowiedni wybór urządzenia oraz dopasowanie go do własnych potrzeb, zwiększy znacząco komfort użytkowania. Na rynku dostępne są różne rodzaje oraz modele. Gazowy, węglowy czy elektryczny- który najlepiej sprawdzi się na działce?.

Grill do użytku zewnętrznego

Biorąc pod uwagę rodzaj zasilania, na działkę polecane są szczególnie grille węglowe i gazowe. Dwa najpopularniejsze modele, nie wymagają dodatkowego źródła prądu, które na otwartej przestrzeni może stanowić problem. Rodzaje elektryczne są przeznaczone do wnętrz, bądź na tarasy i balkony. Do użytku zewnętrznego sprawdzą się grille, które nie będą ograniczone dodatkowym kablem, dzięki temu będzie możliwość ustawienia ich w dogodnym miejscu.

Grill węglowy

To jeden z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych modeli. Składają się z misy, na węgiel lub brykiet, a także okalającej blachy, na której ustawia się rożen. Producent grilli, często wyposaża je w więcej niż jedno, aby umożliwić ich wymianę. Ich zaletą jest cena, najtańszy kosztuje około 20 zł. Jest też szeroki wybór rozmiarów oraz kształtów, tak by dopasować go do potrzeb użytkownika. Rozpala się go samodzielnie przy użyciu stałej lub płynnej podpałki. Największą wadą, jest to, że podpałki często zawierają substancje szkodliwe, a rozpalenie wymaga czasu.

Grill gazowy

To urządzenie zasilane gazem z butli. Jest to propan lub gaz ziemny. Są one łatwe w obsłudze, a płomień reguluje się pokrętłem od butli z gazem. Są wyposażone w aromatyzer, czyli blaszaną płytę, na którą skapują soki i tłuszcze z przygotowywanych potraw nadając jedzeniu smak. Ma on także gazowe palniki. Ich gabaryty są z reguły większe, a cena wyższa od grilla węglowego. Niewątpliwą zaletą, jest natychmiastowa gotowość do pracy. Szczególnie polecane są grille gazowe ze stali nierdzewnej, odporne na czynniki zewnętrzne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − siedem =