Wyposażenie sklepu odzieżowego – co jest niezbędne?

Odkąd Coco Chanel – światowa ikona mody z lat dwudziestych zaprezentowała swoją klasyczną „małą czarną” na manekinie w witrynie swojego salonu, manekiny wystawowe przeszły wiele przeobrażeń. Z pierwotnej funkcji jako wieszaki na garderobę, przekształciły się w figury w pełni przypominające budowę i wygląd żywej osoby. Z czasem stały się niezbędne i stosowane powszechnie w sklepach odzieżowych, salonach wystawowych i butikach.

Rodzaje manekinów

W zależności od tego jakie elementy garderoby chce się wyeksponować, można dobrać manekin przedstawiający całą sylwetkę, lub tylko fragment torsu. Do prezentowania czapek, kapeluszy, szalików, firmowych koszulek, krawatów, apaszek, wystarczy manekin przedstawiający górną połowę ciała. Uwaga oglądającego skupia się wtedy na wyglądzie detali. Manekiny postaciowe służą do ukazania pojedynczych modeli sukni lub płaszczy, albo całych zestawów kreacji dobranych stylowo i kolorystycznie. Jest to inspiracja dla klientów odnośnie do panujących trendów w modzie i zestawiania ze sobą fasonów i wzorów.

Manekiny do celów sprzedażowych i wystawienniczych

Manekiny imitujące całą ludzką postać mają w miejscach stawów i u nasady głowy ruchome przeguby. Jest to pomocne przy nakładaniu odzieży i ustawieniu figury w dowolnej pozie. Zazwyczaj sklepy odzieżowe mają sporą ilość manekinów. Ale, gdy salon firmowy chce zaprezentować większą kolekcję markowych ubiorów, na przykład na targach producenckich, potrzebuje ich znaczne więcej. Może je wypożyczyć lub zakupić po cenach hurtowych w sklepie internetowym https://emanekiny.pl . Manekiny te cechują się efektownym wyglądem, precyzją wykonania i trwałością podczas użytkowania i transportu.

Wymierne korzyści

Wyposażenie sklepów w manekiny wpływa pozytywnie na wyniki sprzedaży. Lokowanie towaru na półkach lub wieszakach nie uwidacznia wszystkich jego walorów. Dopiero na manekinie da się uzyskać pożądany efekt wizualny. Klientka wchodząca do butiku z zamiarem kupna eleganckiej sukienki, może zdecydować się również na zakup żakietu, paska, lub innych dodatków uzupełniających na manekinie tę kreację. Mężczyzna kupujący garnitur chętnie skorzysta z sugestii uwidocznionej na modelu i dokupi koszulę, krawat albo muszkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − siedem =