Jak wykonać idealny manicure?

Manicure to popularny zabieg kosmetyczny, który przeprowadza się na paznokciach u dłoni. Poddają mu się głównie kobiety, ale zdarza się, że decydują się na niego również panowie, którzy rezygnują jedynie z malowania. Zabieg ma na celu przede wszystkim zadbanie o wygląd paznokci i polega na wyrównywaniu skórek oraz pielęgnowaniu płytki. Zazwyczaj w celu jego wykonania osoby zainteresowane wybierają się do salonu kosmetycznego, ale manicure można wykonać też samemu. Jak zrobić to dobrze?

Wzorcowy manicure – jak go osiągnąć?

W celu wykonania idealnego manicure potrzebne jest przestrzeganie kilku zasad i rzetelne przeprowadzenie całego procesu. Zacząć należy od spiłowania paznokci pilniczkiem, wykonując ruchy od krańca, do środka płytki, co zapobiegnie niepożądanemu rozdwajaniu. Najlepiej użyć do tego pilnika szklanego lub piaskowego. Później opcjonalnie można paznokcie wypolerować, jeżeli uznamy, że tego potrzebują. Zasadniczym natomiast krokiem będzie namoczenie ich w wodzie przez kilka minut. Po tej czynności wmasowuje się preparat kosmetyczny do zmiękczania skórek, które następnie należy delikatnie odsunąć, ale nie wycinać. Na tym etapie kończy się cały proces, jeżeli nie chcemy paznokci malować.

Jeśli natomiast zamierzamy je upiększyć, to po tych wstępnych działaniach przechodzimy do odtłuszczenia paznokci specjalnym zmywaczem i nałożenia na nie cienkiej warstwy tzw. bazy, której zadaniem jest poprawienie przyczepności lakieru. Kiedy wyschnie, możemy pomalować paznokcie na dowolny kolor. W tej części zabiegu najlepiej sprawdzą się lakiery hybrydowe, które charakteryzują się większą trwałością i intensywniejszą barwą. Na wyschnięty lakier można ostatecznie nałożyć preparat nawierzchniowy. Nada on paznokciom połysku i zapewni dodatkową ochronę. W ten oto sposób powstaje idealne manicure, które z powodzeniem można wykonać także samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 12 =