Jak przygotować towar do transportu zagranicznego?

Pieniądze i biznes
osrodek-wiedzy
Jak przygotować towar do transportu zagranicznego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowanie towaru do wysyłki za granicę w dużym stopniu zależeć będzie do obostrzeń danego kraju, wymagań przewoźnika, jak również specyfiki przedmiotów, które będą przewożone. Sprawa wygląda dosyć prosto, jeśli chodzi o przewóz na terenie Unii Europejskiej, który zasadniczo nie różni się wiele od tego na terenie kraju. Jeśli chodzi jednak np. o transport do Rosji, musimy się przygotować na to, że kontrole będą dużo bardziej wnikliwe, a sam czas usługi potrwa dłużej ze względu na sprawy celne. Pamiętajmy, że według prawa polskiego wysyłając towar za pośrednictwem firmy zewnętrznej, odpowiedzialni jesteśmy za dostarczenie zapakowanego, kompletnego i nieuszkodzonego ładunku w odpowiednie miejsce, załadunek oraz jego zabezpieczenie.

Dobra umowa z przewoźnikiem, jako klucz do sukcesu

Przede wszystkim musimy wybrać firmę, która specjalizuje się w przewozie odpowiedniej kategorii towarów. Lepiej, żeby np. belkami stropowymi nie zajmował się ktoś, kto zazwyczaj przewozi żywność. Na stronach usługodawców szczegółowo powinien być opisany zakres usług, jak również ich doświadczenie. Doskonałym tego przykładem może być przewoźnik  specjalizujący się w transportach do Kazachstanu, którego oferta jest dostępna na https://kimlog.pl/services/cargo-transportation/ussr/eurasian-customs-union/kazakhstan/.

Możemy znaleźć tu wszystkie niezbędne informacje, a wszelkie niejasne sprawy winny być wyjaśnione w umowie. To na jej podstawie będą rozpatrywane ewentualne roszczenia, dlatego stanowi ona dla nas punkt wyjścia do dalszych rozmów z usługodawcą. Pamiętajmy, że każdy kraj będący stroną Konwencji międzynarodowego przewozu drogowego kwestie czynności rozładunkowych może ustalać na swój sposób i w tym przypadku odpowiedni zapis regulujący jest konieczny w dokumencie wiążącym nas z poszczególnymi firmami transportowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego służy formowanie wtryskowe?
Do czego służy formowanie wtryskowe?
Formowanie wtryskowe to zaawansowany proces technologiczny pozwalający na uzyskanie różnorodnych przedmiotów i podzespołów z termoplastycznych tworzyw sztucznych (o dowolnym kształcie). […]
Polecamy