Jak dbać o meble tapicerowane ?

Meble tapicerowane nie są tak łatwe w czyszczeniu jak meble skórzane, gdzie wystarcz tylko przetrzeć powierzchnię mokrą szmatką. Ale mają dużo innych zalet np. są tańsze i mogą służyć tak samo długo jak te wykonane z skóry. Utrzymanie w czystości i dobrym stanie mebli tapicerowanych będzie łatwiejsze, jeśli nie będzie się ich stawiać przy źródle ciepła czy w miejscach najbardziej nasłonecznionych.

Jak czyścić meble tapicerowane?

Przede wszystkim regularnie. Warto chociaż raz w tygodniu odkurzyć kanapę, czy fotele tapicerowane. Często do odkurzaczy dodawane są szczotki do czyszczenia tapicerki, ale można też je dokupić osobno. Nie tylko kiedy pojawi się na meblach plama warto je umyć. Można to robić raz w miesiącu czy raz na kwartał, ale warto to robić regularnie. Do mycia takich mebli wystarczy mokra szmatka namoczona w wodzie z płynem do naczyń lub płynem do mycia tapicerki. Może też być to delikatny szampon. Warto jednak pamiętać o tym, żeby szmatka byłą wilgotna, a nie mokra. W ten sposób przetrze się tapicerkę z brudu, ale woda nie wsiąknie do środka i mebel szybko wyschnie. Oczywiście można też zamówić czyszczenie w profesjonalnej firmie.

Usuwanie uporczywych plam

Tutaj przydadzą się już profesjonalne produkty do czyszczenia. Plamy z tłuszczu można usunąć specjalnym szamponem do tapicerki z tzw. rozpuszczalnikiem. Ale na przykład plamy po kawie, winie czy herbacie można usunąć specjalnym preparatem, jak i kwaskiem cytrynowym. Trzeba tylko uważać, aby plamy wycierać do środka, a nie do zewnątrz, bo wtedy ich obszar się powiększy.

Artykuł napisany we współpracy z Meble Ropez – internetowym sklepem meblowym, w którym znajdziesz szeroki wybór mebli tapicerowanych oraz drewnianych, w tym bardzo wytrzymałe meble dębowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 4 =