Jak dbać o dobry wizerunek swojej restauracji?

To, jak ludzie postrzegają restaurację, ma niemały wpływ na to, jakie ceny będą w stanie w niej zaakceptować i jak chętnie będą wracać. Dlatego oprócz doskonałych potraw z najwyższej jakości składników warto zadbać też o detale, które podkreślą renomę lokalu i sprawią, że klientom będzie się on kojarzył pozytywnie. O czym trzeba pamiętać, gdy chcemy poprawić wizerunek restauracji?

Na co klienci zwracają uwagę w restauracji?

Tuż po wejściu do restauracji klienci zauważą wystrój wnętrza – eleganckie stoły i krzesła, dobrze dobrane, pasujące do klimatu dodatki będą naszymi sprzymierzeńcami. W lokalu musi też panować bezwzględna czystość, stoły nie mogą być nieprzyjemne i lepkie w dotyku, podłoga ma być błyszcząca i schludna, a dekoracje i parapety pozbawione kurzu i osadów. Dobrze też zadbać o oprawę graficzną karty dań, gdyż przeglądając menu również wyrabiamy sobie opinię o restauracji.

Inną kwestią jest odpowiedni ubiór personelu. Zarówno kelnerzy i kelnerki, jak i wszyscy kucharze i pomocnicy będą się prezentować lepiej w jednolitych strojach, najlepiej z logo wyhaftowanym w widocznym miejscu. Nawet osoby pracujące w kuchni raz na jakiś czas są proszone na salę, dlatego bluzy kucharskie, których duży wybór znajdziemy na stronie: https://arthaft-sklep.pl/pl/c/Bluzy-kucharskie/64 pomogą stworzyć nam wizerunek firmy, która dba nawet o to, co na co dzień jest niewidoczne. Dobrze jest też uzgodnić z wszystkimi pracownikami dress code już na początku, gdyż niechlujnie ubrani pracownicy negatywnie wpływają na wizerunek restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 3 =