Jak dbać o dobry wizerunek swojej restauracji?

To, jak ludzie postrzegają restaurację, ma niemały wpływ na to, jakie ceny będą w stanie w niej zaakceptować i jak chętnie będą wracać. Dlatego oprócz doskonałych potraw z najwyższej jakości składników warto zadbać też o detale, które podkreślą renomę lokalu i sprawią, że klientom będzie się on kojarzył pozytywnie. O czym trzeba pamiętać, gdy chcemy poprawić wizerunek restauracji?

Na co klienci zwracają uwagę w restauracji?

Tuż po wejściu do restauracji klienci zauważą wystrój wnętrza – eleganckie stoły i krzesła, dobrze dobrane, pasujące do klimatu dodatki będą naszymi sprzymierzeńcami. W lokalu musi też panować bezwzględna czystość, stoły nie mogą być nieprzyjemne i lepkie w dotyku, podłoga ma być błyszcząca i schludna, a dekoracje i parapety pozbawione kurzu i osadów. Dobrze też zadbać o oprawę graficzną karty dań, gdyż przeglądając menu również wyrabiamy sobie opinię o restauracji.

Inną kwestią jest odpowiedni ubiór personelu. Zarówno kelnerzy i kelnerki, jak i wszyscy kucharze i pomocnicy będą się prezentować lepiej w jednolitych strojach, najlepiej z logo wyhaftowanym w widocznym miejscu. Nawet osoby pracujące w kuchni raz na jakiś czas są proszone na salę, dlatego bluzy kucharskie, których duży wybór znajdziemy na stronie: https://arthaft-sklep.pl/pl/c/Bluzy-kucharskie/64 pomogą stworzyć nam wizerunek firmy, która dba nawet o to, co na co dzień jest niewidoczne. Dobrze jest też uzgodnić z wszystkimi pracownikami dress code już na początku, gdyż niechlujnie ubrani pracownicy negatywnie wpływają na wizerunek restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 4 =