Wybór samochodu terenowego

Samochody terenowe są coraz częściej wybierane przez Polaków. Niektórzy wybierają je do codziennej jazdy ze względu na drogi, jakie można znaleźć w naszym kraju, a inni tylko do celów rekreacyjnych, aby używać go dla rozrywki. Ostatnio coraz bardziej popularne są rajdy na trudnych terenach, gdzie właśnie samochody terenowe zdecydowanie radzą sobie najlepiej. Wiadomo, że wiele ludzi wybierając samochód, kieruje się marką i poleceniami przez znajomych. Co jeszcze warto wiedzieć przed kupnem?

Czym kierować się wybierając auto terenowe?

Przede wszystkim, mając na względzie przeznaczenie tego typu pojazdu, należy skupić się na zawieszeniu. To jak będzie odczuwalny komfort jazdy, właśnie od niego jest zależny. W samochodach terenowych bardzo dobrze się sprawdza zawieszenie pneumatyczne. Ma ono za zadanie poprawić trakcję samochodu oraz zapewnia redukcję wstrząsów.

Kolejna rzecz, jaką warto przeanalizować przed kupnem to koszta części do samochodu. Gdy auto jest używane regularnie, a szczególnie auto terenowe podczas rajdów gdzie jest narażone na niekorzystne warunki podłoża, ważne jest regularne sprawdzanie i wymienianie części. Model marki też jest istotny, ponieważ do jednych aut części są łatwiej, a do innych trudniej dostępne. Na przykład zawieszenie do Mercedesa bez problemu można kupić w internecie na https://thomasmarkt.com/16-zawieszenie-pneumatyczne-mercedes.

Warto jest też skupić się na takich parametrach samochodu jak amortyzatory czy też systemy. W przypadku systemów najważniejsze, jakie powinny znaleźć się w samochodzie terenowym to na przykład ABS, czyli element układu hamulcowego, system 4×4 który napędza wszystkie cztery koła czy też ESP który ma za zadanie stabilizować tor jazdy podczas zakrętów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + osiemnaście =