Terapia dla par – kiedy się zgłosić?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Terapia dla par – kiedy się zgłosić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu rodzinach po kilku latach przychodzi moment kryzysu. Dwie osoby nie odczuwają już takiej przyjemności z bycia ze sobą, jak dawniej. Nie cieszą ich wspólne chwile, nie planują wyjazdów razem, a seks jest od dawna tylko odległym wspomnieniem. Zazwyczaj dzieje się tak wtedy, kiedy dwóch ludzi rzuci się w wir pracy, a czasu na pielęgnowanie związku już nie wystarcza.

Moda na rozwodzenie się jest obecna na zachodzie i niestety zaczęła docierać również do Polski. W czasach, kiedy zepsute przedmioty odruchowo wyrzucamy i kupujemy nowe myślimy, że możemy zrobić tak też ze związkiem. Nie po to jednak pielęgnowaliśmy go przez lata, by teraz przy pierwszym kryzysie rezygnować z bycia razem. Lepiej powalczyć o miłość i zgłosić do osoby, której specjalizacją jest terapia par Wrocław jest miastem, w którym bez problemu taką znajdziemy.

Jak wyleczyć małżeństwo?

Choroba, która trapi nasze małżeństwo z pewnością nie ma jednej, określonej nazwy. Każdy związek jest inny i ma nieco inne problemy. Ośrodków takich jak poradnia seksuologiczna Wrocław posiada wiele. Po przybyciu na miejsce pracujący z nami terapeuta postara się zdiagnozować przyczynę problemu. Być może chodzi o sprawy intymne, gdzie jedno z małżonków unika kontaktów, a drugie wstydzi się otwarcie powiedzieć o swoich potrzebach.

Problem równie dobrze może być też inny, dlatego ważna jest pomoc specjalisty. Udając się na terapię znacznie zwiększamy szansę na uratowanie własnego małżeństwa. Po jej przeprowadzeniu może okazać się, że na nowo się w sobie zakochaliśmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Światło jako ważny element wystroju wnętrz
Światło jako ważny element wystroju wnętrz
Światło jest potężnym elementem, który można wykorzystać do stworzenia przyjaznej i komfortowej atmosfery. Aby jak najlepiej wykorzystać światło jako ważny […]
Polecamy