Rozbite auto – co z nim zrobić?

Kiedy masz rozbity samochód, pierwszą rzeczą, którą robisz, jest wejście w Google i wyszukiwanie naprawy uszkodzeń samochodowych w pobliżu mnie. Ale to nie wszystko. Musisz również wiedzieć, do jakiego zakładu blacharskiego zabrać swój pojazd.

Istnieje wiele rodzajów sklepów , ale są tylko trzy rodzaje, które powinieneś mieć na uwadze:

Niezależne sklepy

Są to małe firmy, które specjalizują się w naprawianiu samochodów. Mogą mieć kilku mechaników i tylko kilku techników, którzy specjalizują się w pewnych częściach twojego samochodu, takich jak farba lub silniki. Zrobią wszystko, co w ich mocy, aby upewnić się, że Twój samochód jest naprawiony dobrze i na czas, ale mogą nie mieć wystarczających zasobów lub doświadczenia, aby naprawić wszystko idealnie.

Duże firmy franczyzowe

Te firmy mają wiele lokalizacji i zatrudniają setki osób, które specjalizują się w różnych dziedzinach napraw samochodowych. Mogą nie mieć tak spersonalizowanej obsługi jak niezależne warsztaty, ale dysponują zasobami pozwalającymi na szybką i skuteczną naprawę niemal wszystkiego w Twoim pojeździe bez konieczności rozbijania banku.

Warsztaty blacharskie prowadzone przez firmy ubezpieczeniowe

Firmy ubezpieczeniowe oferują zazwyczaj dwa różne poziomy pokrycia: pokrycie kompleksowe i pokrycie kolizyjne (lub tylko kolizyjne). Kompleksowe pokrycie pokrywa szkody spowodowane przez zjawiska pogodowe, takie jak grad.

Sprzedaż auta 

Ostatecznie jeżeli naprawa nie wchodzi w grę, ponieważ auto jest zbyt uszkodzone i niezdatne do naprawy lub zwyczajnie się nie opłaca można je sprzedać w takich miejscach jak skup aut rozbitych Szczecin posiada takie placówki w swoim regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − jedenaście =