Odzież ochronna niezbędna na budowie

Jak dobrać odzież ochronną na budowę?

Zawsze na budowie strażnikiem bezpieczeństwa zasad i higieny pracy jest kierownik. Jednak to właściciel firmy budowlanej, który zatrudnia pracowników powinien ich odpowiednio ubrać, a także zapewnić im stroje które są wygodne oraz bezpiecznie się w nich pracuje. Szef firmy musi również zapewnić pracownikom niezbędny sprzęt ochronny, który jest odpowiednio przystosowany do powierzonych działań.

Odzież ochronna niezbędna na budowie

Każdego pracodawcę, jak i pracownika obowiązuje Kodeks pracy, który jasno mówi jak mamy być ubrani i jaki sprzęt posiadać. Obowiązek jednak dostarczenia pracownikowi niezbędnych dla niego ubrań roboczych, a także sprzętu do wykonywania powierzonej w pracy leży po stronie pracodawcy. Można to również załatwić w ten sposób, że dajemy pracownikowi ekwiwalent na te cele i on sam zakupuje dla siebie niezbędne ubranie, a także narzędzia do pracy.

Przede wszystkim pracownicy budowy powinni być ubrani w wygodne spodnie z długimi nogawkami albo po prostu posiadać ogrodniczki. Materiał, z jakiego powinny być wykonane takie spodnie, a także pozostałe ubrania powinny być wykonane z materiału, który odporny jest na rozdarcie, a jednocześnie pozwala ciału oddychać.

Powinniśmy pamiętać, aby zakupić pracownikom również kask ochronny na budowę, który będzie chronił przed różnego rodzaju urazami głowy. Na stronie: https://www.ares.com.pl/42,ochrona-ciala znajdziemy dodatkowe szczegółowe informacje na temat kasków.

Do noszenia narzędzi najlepsze są wysokiej jakości sztuczne pasy z kieszeniami i kaburami. W niektórych modelach spodni roboczych miejsca, które narażone są na różnego rodzaju przetarcia albo uszkodzenia zostały dodatkowo wyposażone w specjalne wkładki z grubszą warstwą materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =