Najlepsze miasta do zamieszkania na Śląsku

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
Najlepsze miasta do zamieszkania na Śląsku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śląsk to obszar w Polsce, który obrósł wieloma mitami. Ludziom wciąż wydaje się, że tutaj mieszkają tylko górnicy, że tutaj są tylko kopalnie i wszystkie lokale wyglądają jak typowe domki robotnicze z lat 20. To nieprawda. Na przestrzeni ostatnich 20 lat Śląsk bardzo się rozwinął. Samo miasto wojewódzkie Katowice wcale nie odstaje od innych duży aglomeracji w Polsce. Bez problemu znajdziemy tutaj wysokie szklane wieżowce zajmowane przez korporacje i pełno galerii handlowych. Zatem Śląsk już wcale nie jest takim strasznym miastem do zamieszkania. Gdzie na Śląsk warto się przeprowadzić?

Przyjazne okolice

Zdecydowanie najlepszym miejscem do zamieszkania na Śląsku są Tychy. Jest to obszar, na którym nie brakuje zieleni, jest świetnie skomunikowany z Katowicami. Aktualnie panuje tam bardzo niski wskaźnik bezrobocia, więc ze znalezieniem pracy też nie powinno być problemu. Jest to też miasto, w którym bardzo rozwija się deweloperka. Powstaje coraz więcej nowych mieszkań. Zresztą w podobnej cenie i tak samo dobrej jakości znajdziemy również nieruchomości w Gliwicach, które również są świetną lokalizacją do zamieszkania. Tak samo nie ma problemu ze skomunikowanie z innymi miejscowościami, jest dużo ofert pracy, a okolica jest raczej spokojna.

Jeżeli szukamy trochę mniejszych miast to świetnie sprawdzi się Dąbrowa Górnicza lub Jastrzębie Zdrój. Oba miasta zajęły wysokie pozycje w rankingu dotyczącym zadowolenia z życia, mieszkańcy nie narzekają także na wysokość wynagrodzeń. Szukając nieruchomości warto zerknąć na stronę: http://remax-gold.pl/nieruchomosci/dabrowa-gornicza. Mieszkanie na Śląsku to w tej chwili naprawdę doskonały wybór.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje depilacji
Rodzaje depilacji
Pozbywanie się niepotrzebnego owłosienia z różnych części ciała to sprawa powszechna zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zabiegi depilacji to […]
Polecamy