Ocieplenie pianką – co warto wiedzieć?

Izolacja piankowa jest rodzajem izolacji, którą można wstrzykiwać w przestrzenie w ścianach, na strychach lub w szczelinach. Jest ona zwykle wykonana z poliuretanu i rozszerza się, aby wypełnić przestrzeń.

Jakie ma zastosowanie?

Izolacja piankowa może pomóc w utrzymaniu bardziej komfortowego i energooszczędnego domu poprzez zmniejszenie utraty ciepła przez ściany. Może również pomóc zmniejszyć hałas i ułatwić ogrzewanie lub chłodzenie domu, ponieważ uszczelnia luki w ścianach.

Izolacja piankowa jest jednym z najczęstszych typów izolacji stosowanych obecnie w domach mieszkalnych. Pianka jest elastyczna, co pozwala jej rozszerzać się i kurczyć wraz ze zmianami temperatury bez uszkadzania otaczającego ją materiału budowlanego.

Różne rodzaje pianki

Izolacja piankowa występuje w dwóch rodzajach: otwartokomórkowej (lub o niskiej gęstości) i zamkniętokomórkowej (lub o wysokiej gęstości). Oba rodzaje skutecznie blokują przepływ ciepła, ale różnią się sposobem, w jaki to robią. 

Pianka otwartokomórkowa jest mniej skuteczna niż pianka zamkniętokomórkowa, ponieważ zawiera miliony maleńkich kieszonek powietrznych, które pozwalają na łatwe przenikanie przez nie ciepła. 

Pianka zamkniętokomórkowa zawiera mniej kieszeni powietrznych – jeśli w ogóle je posiada – więc ciepło nie może przez nie tak łatwo przenikać. To sprawia, że pianka zamkniętokomórkowa jest znacznie bardziej wydajna energetycznie niż pianka otwartokomórkowa.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi jaką jest ocieplanie pianką Śląsk, to miejsce, w którym bez problemu to zrealizujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + cztery =