Kraje idealne na wakacje

Osoby planujące wakacje za granicą często mają problem z wyborem kierunku podróży, ponieważ liczba interesujących miejsc potrafi dosłownie przyprawić o ból głowy. Istnieją jednak pewne kraje, które oferują wyjątkowo wiele atrakcji, a jednocześnie nie uszczuplają nadmiernie naszego portfela. Doskonałym przykładem jest choćby Grecja, Tajlandia, Włochy, Hiszpania, Tunezja, Czarnogóra czy Portugalia. Jeśli zależy nam na niesamowitych przeżyciach, powinniśmy poważnie zastanowić się nad czarterem jachtów w Hiszpanii lub krajach azjatyckich. 

Moc egzotycznych atrakcji to gwarancja udanego urlopu

Pierwszym z wartych odwiedzenia krajów jest Hiszpania, a zwłaszcza Andaluzja, uznawana za najciekawszy jej region. Jest to miejsce słynące z pysznej kuchni (godne polecenia są dania z owoców morza oraz mięs) i doskonałych, lokalnych win sherry. Będąc tam, należy koniecznie wypocząć na plażach Costa del Sol, a także zwiedzić kilka zabytkowych miast – m.in. Malagę, Sewillę i Kordobę.

Dodatkowym atutem Andaluzji jest wysoka temperatura, która panuje tutaj przez cały rok. Oprócz Hiszpanii, na uwagę turystów zasługuje także Cypr, czyli trzecia co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego. Znajdziemy tam wiele zabytków i innych atrakcji (historyczne miasta Limassol, Troodos czy Kourion), a ponadto zrelaksujemy się na czystych plażach z wyjątkowo turkusową wodą. Inne ciekawe destynacje to m.in.:

Czarnogóra – znana z niskich cen, urokliwych miasteczek i dzikiej przyrody (kamieniste plaże, jeziora, góry).

Indonezja – słynąca ze smakowitego jedzenia, zielonej dżungli i piaszczystych plaż.

Portugalia – przyciągająca wysokim poziomem bezpieczeństwa, pięknymi miastami, dzikimi krajobrazami i oceanicznym klimatem.

Turcja – kraj dużych kontrastów i orientalnych smaków, którego mieszkańcy są bardzo gościnni. Jest to dobre miejsce do wynajęcia jednostki pływającej. Jeśli bowiem chodzi o tani czarter jachtów Turcja znajduje się w czołówce krajów świata. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =