Jak łączyć kolory ubrań i dodatków?

W łączeniu kolorów najlepiej sprawdza się klasyka

Dobierając dodatki do ubrań, najlepiej trzymać się zasady, że są one w jednym kolorze, a kreacja w drugim. Jako przykład może nam posłużyć torebka turkusowa, która idealnie będzie łączyła się z bransoletką lub naszyjnikiem w tym samym odcieniu i  np. czarną suknią. Podczas wybierania biżuterii, nie zawsze więcej znaczy lepiej. Decydując się na torebkę i kolczyki w jednym kolorze, zrezygnujmy z ozdabiania szyi. Jeżeli wybieramy kreację, możemy do tego zestawu z powodzeniem dobrać odważny czerwony kombinezon, czy stonowany zestaw w tonacji brązu.

Przy wyborze strojów do pracy czy na ważne spotkanie warto postawić na dobrą jakość. Kreacje te charakteryzują się ciemnymi barwami, w związku z czym warto dobrać do nich wyraźne dodatki. Możemy tutaj eksperymentować w butach i kolorowych torebkach skórzanych. Dobrze, jeśli te dwa elementy będą współgrały ze sobą. W jednakowym kolorze dobierzmy kapelusz lub krawat. Znakomicie sprawdza się także połączenie typowych czarnych czy granatowych strojów, garniturów, garsonek, z kolorowymi marynarkami lub sweterkami.

Chcąc gustownie połączyć kolory ubrań i dodatków powinniśmy kierować się minimalizmem. Nie dobierajmy do siebie zbyt wielu deseni. Jeżeli decydujemy się na ciemne ubranie, z powodzeniem możemy je uzupełnić kolorowymi dodatkami i odwrotnie – ubierając się barwnie, wybierzmy stonowane uzupełnienie. Dodatki powinny być w podobnych odcieniach jednej barwy. Wówczas możemy pochwalić się kreacją dobraną ze smakiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 16 =