Co to jest rekuperacja?

Wentylacja z możliwością odzyskiwania ciepła to technologia, która powinna znaleźć się w każdym nowym domu. Rekuperacja umożliwia swobodny przepływ powietrza w domu. Świeży i czysty tlen z zewnątrz trafia do domu w ogrzanej formie bez zanieczyszczeń znajdujących się, chociażby w smogu. Wiąże się to z oszczędnościami pieniędzy i energii, gdyż nie trzeba ogrzewać powietrza kilkukrotnie.

Jak działa domowa rekuperacja?

System dostępny na https://sgklima.pl/rekuperacja/ działa znacznie lepiej niż tradycyjna wentylacja grawitacyjna. Standardowe kominy nie są w stanie usunąć całości zanieczyszczeń, alergenów i wilgoci z mieszkania, a już na pewno nie umożliwiają odzyskania ciepła. Nowoczesne urządzenie, jakim jest rekuperator, łączy w sobie dwa strumienie powietrza. Pierwszy pobiera zużytą atmosferę z pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka. Drugi dostarcza świeży tlen z zewnątrz. W urządzeniu dochodzi do wymiany ciepła, dzięki czemu energia nie zostaje zmarnowana, a domownicy mogą cieszyć się orzeźwiającym i ogrzanym powietrzem.

Taki rodzaj wentylacji niesie za sobą wiele korzyści. Z domu usunięta zostaje wilgoć, co minimalizuje ryzyko powstawania grzybów na ścianach. Powietrze, które trafia do domu, pozbawione jest zanieczyszczeń atmosferycznych, takich jak: dym, pył czy smog. System usuwa także z mieszkania nieprzyjemne zapachy i alergeny. Wentylacja tego typu to także mniejsze wydatki za ogrzewanie – nawet o jedną trzecią. Z wykorzystaniem rekuperacji eksploatacja nowego domu będzie tańsza i bardziej ekologiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =