Bielizna – poliester czy bawełna? Co lepsze?

Bielizna to ważna część garderoby pod względem doboru materiału. Wszystko ze względu na kontakt z miejscami intymnymi i skórą, gdzie trzeba zadbać o wygodę i bezpieczeństwo. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu bawełnę i poliester. Jakie są zalety tych materiałów i który z nich jest lepszy? 

Bawełna 

Dużą zaletą bawełny jest naturalność, zwłaszcza w jej organicznej wersji. Dzięki temu jest bezpieczna przy kontakcie ze skórą. Dotyczy to zwłaszcza alergików, którzy są uczuleni na niektóre tworzywa sztuczne. Dużą zaletą bawełny jest przewiewność materiału, dzięki czemu skóra ma lepszy dostęp do tlenu. Jakościową bieliznę bawełnianą można znaleźć na stronie https://mhirsch.pl/. Firma dużą wagę przywiązuje do jakości materiału, ale nie zapomina o najmodniejszych i nowoczesnych krojach. Dużym plusem bawełny jest również miękkość, dzięki czemu jest przyjemna dla skóry. 

Poliester  

Nie przez przypadek ubrań z włókien poliestrowych używają sportowcy. Dużą zaletą bielizny poliestrowej jest duża wytrzymałość. Co prawda nie przepuszcza ona tak dobrze powietrza, ale w zupełności wystarczy to do codziennego funkcjonowania. Poliester dobrze pochłania i odprowadza wilgoć. Nie atakują go mole oraz bakterie. Co prawda bawełna ze względu na swoją naturalność wydaje się lepszym materiałem, ale nie zaszkodzi od czasu do czasu kupić bieliznę poliestrową. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + siedemnaście =