Co wyróżnia włoskie i francuskie stoki narciarskie?

Jeśli chcesz zasmakować radości, jaką daje jazda na nartach, powinieneś wybrać odpowiednie miejsce na urlop. Możesz wybrać któryś z lokalnych stoków lub zdecydować się na wyjazd w Alpy lub inne wyższe góry. O ile polskie stoki świetnie się sprawdzają dla początkujących narciarzy oraz na szybkie, weekendowe wypady, o tyle dopiero w zagranicznych kurortach jesteśmy w stanie w pełni poczuć przyjemność płynąca  z uprawiania tego sportu. Dlaczego? Jest to związane z ilością oraz długością tras, a także warunkami śnieżnymi.

Włoskie stoki narciarskie

Jednym z ciekawszych miejsc we włoskich Dolomitach jest ośrodek Ponte di Legio. Znajduje się tam aż 41 nartostrad o łącznej długości 100 km, z czego najdłuższa z nich ma aż 11 km. Znajdziemy tam również duży snowpark oraz trasę nocną. Na turystów czeka tam aż 28 nowoczesnych wyciągów, w tym kolejka gondolowa. Dla porównania, na Kasprowym Wierchu, w stolicy polskich Tatr, znajdują zaledwie 4 trasy o łącznej długości 15 km.

Francuskie stoki narciarskie

Jeśli chodzi o francuskie Alpy, warto zwrócić uwagę na ośrodek w Chamrousse. Na narciarzy czekają tam 42 trasy, które dają łącznie 90 km. Amatorzy snowboardu mogą tam skorzystać z dwóch snowparków, które zapewnią ekstremalne emocje. Znajduje się tam również sprawna infrastruktura, na którą składa się 15 różnych wyciągów narciarskich. Sezon rozpoczyna się tam zwykle w połowie grudnia i trwa do połowy kwietnia. Rozbudowana baza hotelowa gwarantuje udany wypoczynek po całym dniu wyczerpującej jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 4 =