Co wyróżnia włoskie i francuskie stoki narciarskie?

Jeśli chcesz zasmakować radości, jaką daje jazda na nartach, powinieneś wybrać odpowiednie miejsce na urlop. Możesz wybrać któryś z lokalnych stoków lub zdecydować się na wyjazd w Alpy lub inne wyższe góry. O ile polskie stoki świetnie się sprawdzają dla początkujących narciarzy oraz na szybkie, weekendowe wypady, o tyle dopiero w zagranicznych kurortach jesteśmy w stanie w pełni poczuć przyjemność płynąca  z uprawiania tego sportu. Dlaczego? Jest to związane z ilością oraz długością tras, a także warunkami śnieżnymi.

Włoskie stoki narciarskie

Jednym z ciekawszych miejsc we włoskich Dolomitach jest ośrodek Ponte di Legio. Znajduje się tam aż 41 nartostrad o łącznej długości 100 km, z czego najdłuższa z nich ma aż 11 km. Znajdziemy tam również duży snowpark oraz trasę nocną. Na turystów czeka tam aż 28 nowoczesnych wyciągów, w tym kolejka gondolowa. Dla porównania, na Kasprowym Wierchu, w stolicy polskich Tatr, znajdują zaledwie 4 trasy o łącznej długości 15 km.

Francuskie stoki narciarskie

Jeśli chodzi o francuskie Alpy, warto zwrócić uwagę na ośrodek w Chamrousse. Na narciarzy czekają tam 42 trasy, które dają łącznie 90 km. Amatorzy snowboardu mogą tam skorzystać z dwóch snowparków, które zapewnią ekstremalne emocje. Znajduje się tam również sprawna infrastruktura, na którą składa się 15 różnych wyciągów narciarskich. Sezon rozpoczyna się tam zwykle w połowie grudnia i trwa do połowy kwietnia. Rozbudowana baza hotelowa gwarantuje udany wypoczynek po całym dniu wyczerpującej jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − 13 =