W jaki sposób można gromadzić wodę deszczową?

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
W jaki sposób można gromadzić wodę deszczową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszej szerokości geograficznej mamy do czynienia ze sporymi opadami deszczu w skali roku. Z tego względu warto pomyśleć o rozwiązaniu, które pozwoli na komfortowe gromadzenie deszczówki w celu użytkowego wykorzystania. Znakomicie nadaje się ona choćby do podlewania roślin w ogrodzie lub na działce, spłukiwania muszli klozetowej w łazience, mycia urządzeń i mebli ogrodowych, prania ubrań, czyszczenia tarasu czy zmywania karoserii samochodu. Co istotne, dzięki niej odciążymy zarówno nasz domowy budżet, jak i środowisko naturalne.

Szczelny zbiornik z oprzyrządowaniem to optymalny wybór

Do gromadzenia wody pochodzącej z opadów przeznaczone są przede wszystkim solidne zbiorniki naziemne oraz podziemne. Te pierwsze produkowane są z materiałów o ponadprzeciętnej wytrzymałości mechanicznej (zazwyczaj polietylenu) i mają pojemność od 500 do nawet 10 000 litrów. Służą stricte do zbierania wody z rur spustowych, które odprowadzają ją bezpośrednio z rynien. Kluczową rolę odgrywa tutaj wąż lub rura o średnicy około 50 mm, zamontowana w pozycji pionowej. Z kolei modele podziemne charakteryzują się zwiększoną grubością ścian i walcowatym kształtem (ewentualnie cylindrowym). Przez to są odporne na duże obciążenia i można je bez problemu zakopać choćby pod podjazdem do garażu. Na rynku znajdziemy ponadto znacznie bardziej zaawansowane układy wyposażone w wydajną pompę i innowacyjne filtry – z funkcją wygodnej dystrybucji wody. Są świetnie przystosowane do łatwego podłączenia węża ogrodowego. Dodajmy, że wyjątkowo funkcjonalne zbiorniki i kompleksowe systemy na deszczówkę posiada w asortymencie ta konkretna firma: http://www.ecoinvest.info.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto pomyśleć o programie lojalnościowym dla swoich klientów?
Dlaczego warto pomyśleć o programie lojalnościowym dla swoich klientów?
Program lojalnościowy to świetny sposób na zatrzymanie klientów w swoim sklepie i zachęcenie ich do ponownych zakupów. Daje on również […]
Polecamy