W jaki sposób można gromadzić wodę deszczową?

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
W jaki sposób można gromadzić wodę deszczową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszej szerokości geograficznej mamy do czynienia ze sporymi opadami deszczu w skali roku. Z tego względu warto pomyśleć o rozwiązaniu, które pozwoli na komfortowe gromadzenie deszczówki w celu użytkowego wykorzystania. Znakomicie nadaje się ona choćby do podlewania roślin w ogrodzie lub na działce, spłukiwania muszli klozetowej w łazience, mycia urządzeń i mebli ogrodowych, prania ubrań, czyszczenia tarasu czy zmywania karoserii samochodu. Co istotne, dzięki niej odciążymy zarówno nasz domowy budżet, jak i środowisko naturalne.

Szczelny zbiornik z oprzyrządowaniem to optymalny wybór

Do gromadzenia wody pochodzącej z opadów przeznaczone są przede wszystkim solidne zbiorniki naziemne oraz podziemne. Te pierwsze produkowane są z materiałów o ponadprzeciętnej wytrzymałości mechanicznej (zazwyczaj polietylenu) i mają pojemność od 500 do nawet 10 000 litrów. Służą stricte do zbierania wody z rur spustowych, które odprowadzają ją bezpośrednio z rynien. Kluczową rolę odgrywa tutaj wąż lub rura o średnicy około 50 mm, zamontowana w pozycji pionowej. Z kolei modele podziemne charakteryzują się zwiększoną grubością ścian i walcowatym kształtem (ewentualnie cylindrowym). Przez to są odporne na duże obciążenia i można je bez problemu zakopać choćby pod podjazdem do garażu. Na rynku znajdziemy ponadto znacznie bardziej zaawansowane układy wyposażone w wydajną pompę i innowacyjne filtry – z funkcją wygodnej dystrybucji wody. Są świetnie przystosowane do łatwego podłączenia węża ogrodowego. Dodajmy, że wyjątkowo funkcjonalne zbiorniki i kompleksowe systemy na deszczówkę posiada w asortymencie ta konkretna firma: http://www.ecoinvest.info.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sposoby na odświeżenie kuchni
Sposoby na odświeżenie kuchni
Przy okazji każdego remontu można unowocześnić różne aspekty domowych aranżacji. Możliwości jest wiele, ponieważ producenci oferują mnóstwo niebanalnych rozwiązań. Warto […]
Polecamy