Stojące czy sufitowe – jakie lampy wybrać do salonu?

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
Stojące czy sufitowe – jakie lampy wybrać do salonu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Światło może nadać pomieszczeniu nowy klimat. Wiedziano o tym od wieków i proponowane były różne sposoby projektowania okien. Obecnie najłatwiej dokonać zmian poprzez użycie lamp, które będą odpowiednio komponować się z danym pokojem. Artykuł będzie zawierał odpowiedź na pytanie, w jaki sposób wybrać lampę do salonu.

Lampa sufitowa czy stojąca? A może jedna i druga?

W zasadzie samo zadanie jednej i drugiej jest nieco inne. Pierwsza nada się idealnie, gdy trzeba oświetlić całe pomieszczenie. Trudno by było posprzątać wieczorem bez tego rozwiązania. Lampy sufitowe nowoczesne posiadają zwykle dość minimalistyczny design i dzięki temu są w stanie dobrze zaadaptować się do pomieszczenia, w którym się znajdują. To inne podejście niż te występujące wiele lat temu, gdy panowała moda na wystawne, ogromne klosze. Zresztą one lepiej nadają się do wysokich pomieszczeń w pałacowym stylu. Lampa stojąca ma z kolei tę zaletę, że łatwiej zbudować nią odpowiedni klimat.

Co prawda, sufitowa też może mieć kilka poziomów mocy oświetlenia, ale skierowane światło tej stojącej lepiej nadaje się do takich celów. W dodatku sprawdzi się ona w salonie idealnie do wieczornego czytania książek na wielkim fotelu lub do uroczystej kolacji. Wydaje się, że żadne z tych zastosowań nie jest bardziej wartościowe. Najlepiej postarać się o to, żeby w salonie znajdowało się jedno i drugie rozwiązanie. Taka kooperacja pozwoli operować światłem wedle potrzeb. Jednocześnie obecnie projektowane lampy sufitowe i stojące nadają się do nowoczesnych pomieszczeń. Warto dobrać je w taki sposób, żeby do siebie nawzajem pasowały i to może być klucz do odpowiedniej aranżacji wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wypożyczalnia samochodów, czyli jak możesz się przemieszczać po mieście bez posiadania swoich czterech kółek
Wypożyczalnia samochodów, czyli jak możesz się przemieszczać po mieście bez posiadania swoich czterech kółek
W ostatnich latach Polacy zdecydowanie polubili możliwość wynajmowania aut i to zarówno w czasie wakacyjnych podróży, jak i podczas delegacji […]
Polecamy