Różnice pomiędzy felgami aluminiowymi, a stalowymi

Motoryzacja i technologia
osrodek-wiedzy
Różnice pomiędzy felgami aluminiowymi, a stalowymi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie tylko marki opon mają znaczenie przy użytkowaniu samochodu. Często zaniedbywaną częścią auta są felgi. Zazwyczaj są one sprowadzane tylko do kwestii związanych z estetyką, jednak mają one również inne właściwości, które warto wziąć pod uwagę przy ich wyborze. Sprawdź, jakie są główne różnice pomiędzy felgami stalowymi a aluminiowymi:

– felgi aluminiowe zapewnią Ci lepsze chłodzenie układu hamulcowego.

– alufelgi charakteryzują się dużo większą odpornością na korozję niż ich stalowe odpowiedniki.

– stalowe felgi cechuje znacznie niższa cena.

– regeneracja stalowych felg jest znacznie tańsza niż alufelg.

Jakie są zalety felg aluminiowych?

Pomijając kwestie estetyczne, alufelgi posiadają znaczący wpływ na samochód. Przede wszystkim wynika to z faktu, że zastosowane w nich aluminium znacznie lepiej odbiera ciepło niż stal. Dzięki temu obecność aluminiowych felg w samochodzie znacząco wpływa na obniżenie temperatury hamulców.

Warto też zwrócić uwagę, że alufelgi są znacznie bardziej odporne na korozję, niż ich odpowiedniki wykonane ze stali, więc o ile nie zostaną one uszkodzone mechanicznie, to będą służyć przez bardzo długi czas.

Jakie są zalety felg stalowych.

Główną zaletą felg stalowych jest ich cena. Kosztują one wielokrotnie mniej niż ich estetyczniejsze odpowiedniki. Może mieć to duże znaczenie przy zakupie felg w dużym rozmiarze, gdzie te różnice zaczynając być znaczące.

Dodatkowo potencjalna regeneracja uszkodzonych obręczy stalowych jest znacznie tańsza niż aluminiowych, co może być ważnym czynnikiem, gdy zakładasz je do auta używanego w trudnych warunkach. 

Jak widać, kwestia tego czy postawić na felgi stalowe czy aluminiowe zależeć będzie od budżetu oraz ich codziennego zastosowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Popularne azjatyckie dania
Popularne azjatyckie dania
Każda osoba szukająca w potrawach bogactwa smaków i aromatów powinna zastanowić się nad wprowadzeniem kuchni azjatyckiej do swojego menu. Jest […]
Polecamy