Jakie regiony warto odwiedzić na Bliskim Wschodzie?

Bliski Wschód to obszar, który co roku przyciąga wielu turystów. Jest to region geograficzny, który obejmuje państwa położone na styku Azji, Europy i Afryki. Wyróżniają się one niepowtarzalnym klimatem i zapewniają odwiedzającym je turystom niezapomniane wrażenia.

Największe atrakcje Bliskiego Wschodu

Jednym z najchętniej wybieranych kierunków jest Jordania. Stolicą, a zarazem największym miastem jest Amman, który położony jest na kilkunastu wzgórzach. Niesamowitym miejscem, które koniecznie warto jest odwiedzić jest także Petra, czyli ruiny miasta wykutego w skale. Niezapomnianych wrażeń dostarczy także z pewnością kąpiel w wodach Morza Martwego.

Inny krajem, który turyści wybierają jako wakacyjny kierunek są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Najbardziej imponującym miastem jest z pewnością Dubaj, który łączy tradycję z nowoczesnością. Warto także odwiedzić stolicę tego kraju, czyli Abu Zabi, w której podziwiać można nie tylko majestatyczne budynki, ale także wypocząć na pięknych piaszczystych plażach. Izrael z kolei zachwyca turystów swoim niepowtarzalnym klimatem oraz zapierającymi dech w piersiach widokami. Jerozolima jest kolebką chrześcijaństwa, a zabytki, które znajdują się w tym mieście wprawiają w zadumę.

Planując wyprawę na Bliski Wschód warto skorzystać z ofert biur organizujących tego typu wyprawy. Jedno z nich, które posiada bardzo bogate doświadczenie znaleźć można pod adresem https://www.apetytnaswiat.pl/bliski-wschod/. Taka wyprawa to idealna propozycja dla osób lubiących niebanalne kierunki podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 2 =