Niezbędnik kinoman(iak)a

Sean filmowy w domu? Dlaczego nie? To bardzo dobry sposób, aby obejrzeć ulubiony film w komfortowym otoczeniu, na miękkiej kanapie, w gronie najbliższych osób. Kina nie zapewniają tak intymnej atmosfery; panuje w nich gwar i ścisk. Nie ma możliwości wyciągnięcia się na kanapie, wypicia filiżanki kawy czy lampki wina. Poza tym, w kinie nie zawsze wyświetlany jest film, który ma się akurat ochotę obejrzeć. Nie zawsze ma się też czas, aby zaplanować wyjście. Warto zatem stworzyć własne, domowe kino.

Jak stworzyć własne kino w domu?

Kino ma swój specyficzny klimat i warto spróbować odwzorować go w domu. Dzięki temu oglądanie filmu przyniesie taką samą satysfakcję jak wizyta w kinie. Trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt, który pozwoli na oglądanie filmów w komfortowych warunkach. Jest kilka niezbędnych elementów, bez który nie da się stworzyć domowego kina. Są to:

  • telewizor – powinien być duży; istotne jest to zwłaszcza przy oglądaniu filmów 3D. Dobrze, aby telewizor miał co najmniej 53-60 cali, dzięki czemu będzie można poczuć się jak na sali kinowej. Telewizor można zastąpić projektorem, ale do tego rozwiązania potrzeba dużo miejsca, a przyda się również wysuwany ekran i ewentualnie biała ściana;
  • dźwięk – dźwięk buduje odpowiedni klimat i daje wrażenie przestrzenności. Aby poprawić jakość dźwięku, głośniki należy umieścić w różnych punktach pokoju. Kolumny trzeba rozstawić z przodu i z tyłu pomieszczenia. Zapewni to świetny efekt, porównywalny z salą kinową. Można również zdecydować się od razu na zestaw kina domowego;
  • światło – warto zadbać o to, aby pomieszczenie z kinem domowym było ciemne, co pozwoli skupić się całkowicie na oglądanym filmem. Na oknach przydadzą się rolety zaciemniające, które zapewnią kinowy klimat.
    Jakie meble wybrać do kina domowego?

Kino domowe to nie tylko telewizor i głośniki, ale również wygodne fotele, dzięki którym będzie można poczuć się jak w kinie. Nieraz będzie nam znacznie wygodniej, bo fotele kinowe nie zawsze są wyznacznikiem komfortu. Wyświetlane w domu filmy będą oglądane przez kilka osób, przyjaciół i rodzinę, więc warto wyposażyć salon w kilka wygodnych foteli lub narożniki skórzane. W pokoju kinomana przyda się szafka, na której będzie można ustawić wszystkie niezbędne sprzęty oraz schować nośniki z filmami. Można zdecydować się na szafkę stojącą lub podwieszaną, dopasowaną do pozostałych elementów wyposażenia. Przydadzą się również małe stoliki lub ławy, na których będzie można postawić napoje i przekąski, a także trzymać piloty i inne drobiazgi.

Idealne siedzisko

Najważniejszym meblowym wyposażeniem domowej sali kinowej są fotele, sofy i narożniki. To one pozwolą wygodnie się rozsiąść i cieszyć oglądanym filmem. Wybierając siedziska, trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów, które sprawią, że nie będzie miało się ochoty wstawać z kanapy czy fotela. Najważniejsza jest wygoda. Sofa lub fotel nie powinna być za twarda, ani też za miękka. Powinna dawać dobre podparcie dla kręgosłupa. Polecane jest również wyższe podparcie, które pozwoli wygodnie podeprzeć głowę. Idealne będą fotele z podnóżkami, dzięki którym wyciągniesz wygodnie nogi. Bardzo dobrym wyborem są narożniki, ponieważ zapewniają sporo miejsc do siedzenia. Powinny być tak ustawione, aby zapewniały dobry widok na telewizor. Ważny jest materiał, z którego wykonane są fotele lub sofy. Bardzo dobrym tworzywem jest skóra, która kojarzy się z kinowymi fotelami – jest wytrzymała, łatwa do czyszczenia oraz nadaje wnętrzu stylowy, klasyczny charakter.

W sklepach dostępne są narożniki stworzone specjalnie do kina domowego. Są niezwykle wygodne, posiadają komfortowe siedziska z funkcją relaks, wysuwany podnóżek i regulowane podparcie. Wysunięcie podnóżka za pomocą dźwigni czy obniżenie oparcia plecami jest bardzo łatwe. Cały mechanizm pracuje płynnie, nie przerywając przyjemnego relaksu. Podłokietniki posiadają schowki na przekąski i otwory na napoje, co potęguje kinową atmosferę. Niektóre narożniki mają modułową budowę. Dzięki temu można je dowolnie zakomponować i dostosować do danego pomieszczenia. Na fotele czy narożniki można położyć miękkie poduchy, które umilą oglądanie seansu.

Wyposażenie kina domowego w meble wymaga czasu i dobrego rozeznania się w tym, co oferuje rynek. Meble warto kupić w sprawdzonym sklepie, który oferuje towar wysokiej jakości, w różnych kolorach i rodzajach.

Przykładem takiego sklepu jest https://bostonsofa.pl/. Sklep oferuje meble skórzane z funkcją “relax”. W ciągłej ofercie są też rozkładane sofy skórzane, narożniki do salonu, meble kinowe oraz komplety wypoczynkowe. Meble występują w wielu kolorach, różnych stylach, dzięki czemu każdy kinoman wybierze idealne dla swojego kina domowego siedzisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + jedenaście =