Jakie rasy psów powinny być strzyżone?

Pierwsze skojarzenie, jakie na ogół pojawia się przy sformułowaniu strzyżenie psów to wystawy i pokazy piękności. Warto jednak wiedzieć, że regularnych wizyt u groomera wymagają także domowe psy, szczególnie te określonych ras. Sprawdź, czy twój pupil także tego wymaga. 

Wizyta w miejscu takim jak salon dla psów powinna być rytuałem, który pupilowi kojarzy się jak najlepiej. Właśnie dlatego sama wyprawa nie powinna być dla zwierzęcia stresująca. Nie można także narażać go na żaden dyskomfort, urazy czy obrażenia. Przed wybraniem odpowiedniego salonu warto więc przeczytać informacje na jego temat i dowiedzieć się, jakie są doświadczenia innych opiekunów. Źle wykonane zabiegi pielęgnacyjne mogą nie tylko oszpecić naszego psa, ale także długotrwale zniechęcić go do wizyt u podobnych specjalistów.

Jakie rasy psów powinniśmy strzyc?

Psiego fryzjera powinny regularnie odwiedzać przede wszystkim rasy długowłose, posiadające obfitą szatę. W tym wypadku jest to kwestia nie tylko estetyczna, ale także wpływająca na zdrowie i dobre samopoczucie psa. Zaniedbana sierść gromadzi w sobie kurz i zanieczyszczenia, co jest idealną pożywką dla bakterii i grzybów. Splątana sierść powoduje także dyskomfort i ból. Regularnym zabiegom powinny być poddawane maltańczyki, yorki, pudle i pekińczyki. Warto także dbać w ten sposób o sierść kundelków o podobnych cechach włosia. Więcej o szczegółach strzyżenia psów można przeczytać na specjalistycznych stronach internetowych, na przykład tutaj: https://littleheroes.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − jeden =