Jak zwrócić uwagę klienta na towar w sklepie?

Zwiększenie wyników sprzedaży jest marzeniem i dążeniem każdego właściciela sklepu. By móc osiągnąć ten efekt, potrzebne jest stosowanie odpowiednich metod na przyciągnięcie uwagi klienta do konkretnych towarów. Warto również robić promocje i łączyć to z tą pierwszą metodą. Sprawdźmy więc, w jaki sposób najlepiej skłonić klienta, by wyszedł z naszego sklepu z bardziej załadowanym koszykiem.

Sposoby zachęcania klienta do zakupów

Przede wszystkim nie można polegać na tym, że klient wybierze ten towar, który po prostu jest przeceniony na tańszy. Musimy najpierw nakierować ludzi na to, by wiedzieli, dlaczego akurat dany produkt warto kupić. Można więc stworzyć w tym celu dobrej jakości materiały reklamowe, napisać na przykład, że obniżyliśmy cenę jakiegoś towaru o 50% i że nigdzie indziej nie można zakupić go taniej.

By przedstawić reklamę klientom można zastosować chociażby displaye kartonowe, czyli specjalnego rodzaju stojaki, które bardzo łatwo jest rozstawić między półkami sklepowymi i okleić materiałem promocyjnym.

Musimy również ustawiać materiały reklamowe i promocyjne w takich miejscach, by znajdowały się blisko tych półek, gdzie dany towar leży. Działa tutaj chwilowy bodziec, który po zobaczeniu informacji o promocji, skłania klienta, by od razu sięgnął po towar. Działa to ekstremalnie dobrze i zostało to przetestowane już przez mnóstwo punktów handlowych.

W zwracaniu uwagi klienta mogą posłużyć również owijki paletowe, które są tanie i łatwo je wyprodukować. Są też użyteczne, ponieważ wystarczy postawić w jakimś miejscu sklepu paletę z promocyjnym towarem i okleić ją taką właśnie owijką. To już wystarczy, by dać klientom do zrozumienia, że na dalej palecie leży przeceniony, promocyjny towar. Przy okazji nie widać brzydkiej konstrukcji samej palety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + siedem =