Jak regulować dostęp światła w mieszkaniu?

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
Jak regulować dostęp światła w mieszkaniu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Efektowne i funkcjonalne osłony okienne

Naturalne światło słoneczne pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie człowieka, dlatego należy dążyć do tego, by w mieszkaniu było go jak najwięcej. Warto również pamiętać, że mniejsze zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie przekłada się na niższe rachunki za zużytą energię elektryczną. Niestety niekiedy zdarza się, że duża ilość promieni słonecznych, może utrudniać domownikom normalne funkcjonowanie. W takich sytuacjach sprawdzają się różnego rodzaju osłony okienne, które pozwalają na regulację poziomu nasłonecznienia. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się rolety wewnętrzne, które są stosunkowo tanie i charakteryzują się efektownym wyglądem oraz funkcjonalnością. Na szczególne wyróżnienie zasługują rolety dzień-noc oraz plisy. 

Rolety zewnętrzne i tradycyjne zasłony

Regulację poziomu nasłonecznienia umożliwiają także rolety zewnętrzne. Ich dodatkowym atutem jest także to, że po zasłonięciu pancerza powstaje swego rodzaju bariera, chroniąca wnętrze mieszkania przed nagrzewaniem. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w okresie letnim, gdy na dworze panują tropikalne upały. Na swobodną regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza pozwalają także tradycyjne zasłony. Współczesne produkty wytwarzane są z nowoczesnych materiałów, które nie przepuszczają światła. Dzięki temu użytkownik ma możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Ogromną zaletą tego rodzaju produktów jest to, że znakomicie ocieplają wnętrza i mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrana zasłona sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych mieszkaniach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czemu służą badania termowizyjne?
Czemu służą badania termowizyjne?
Termowizja to zgodnie z definicją metoda diagnostyki polegająca na pomiarze temperatury badanego obiektu, na podstawie emitowanego przez nie promieniowania podczerwonego. […]
Polecamy