Jak dbać o środowisko naturalne w ramach swojej firmy?

Wszyscy musimy dbać o środowisko naturalne, aby takie działania przyniosły efekt. Jednak prowadząc firmę, można w zasadzie zrobić więcej. Aktualnie wiele miast wprowadziło obowiązek segregowania odpadów, do czego muszą stosować się zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Wystarczy w pomieszczeniu socjalnym wstawić kilka koszy na śmieci, aby móc segregować odpady wedle wymogów. Dzięki temu przyczyniamy się, choć częściowo, do ochrony ekosystemu i część odpadów będzie dalej przetworzona na inne produkty. Jednakże można zrobić jeszcze coś.

Duża firma może więcej.

Przedsiębiorstwa, które mają swoje własne siedziby lub planują budowę biurowca czy zakładu przemysłowego, albo choć ich modernizację mogą zainwestować choćby w ekologiczne ogrzewanie czy systemy produkcji energii elektrycznej. Chodzi tutaj między innymi o fotowoltaikę dla firm. Zamontowanie paneli fotowoltaicznych sprawia, że niezależnie od dostawców energii sieciowej można produkować energię elektryczną, która chociaż częściowo pokryje zapotrzebowanie budynku. A do tego jest super ekologiczna, ponieważ pochodzi po prostu od słońca.

Z kolei dla budynków, które są dopiero na etapie budowy, świetnym systemem grzewczym są pompy ciepła dostępne tutaj https://consorenergia.pl/pompy-ciepla/. Taki system ogrzewania bazuje na pobieraniu ciepła z otoczenia. Pozyskane w ten sposób ciepło przekazywane jest do obiegu, a później działa jak ogrzewanie. Najczęściej ogrzewanie podłogowe, które równomiernie ogrzewa całą powierzchnię budynku. Tak naprawdę oprócz kosztu inwestycji, później ponosi się tylko koszty opłat za prąd potrzebny do pracy mechanizmu sterowania pompy, ale prąd nie jest wykorzystywany do ogrzewania, a więc rachunki są bardzo niskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =