Dlaczego każdy powinien przejść szkolenie z pomocy przedmedycznej?

Wiele przemawia za tym, aby każdy pracownik – nie tylko osoba oddelegowano przez pracodawcę do udzielenia pierwszej pomocy – przeszedł kurs pomocy przedmedycznej. Ponieważ umiejętności nabyte w czasie jego trwania mogą przydać się nie tylko w przypadku zdarzenia w pracy, ale również w innych sytuacjach, na przykład, gdy jest się świadkiem wypadku drogowego lub zasłabnięcia drugiej osoby. Co warto wiedzieć o takich szkoleniach?

Szeroki zakres szkolenia

Aby szkolenie miało sens, potrzeba nie tylko woli pracownika, ale również wymaga to wynajęcia profesjonalnej firmy BHP, która zapewni odpowiednią jakość kursu. W czasie jego trwania nie będzie wyłącznie ograniczać się do nauki udzielania pierwszej pomocy, ale także przeszkoli pracownika w zakresie ewakuacji i zasad pomocy przedmedycznej w sytuacji zagrożenia życia. Warto więc korzystać z usług doświadczonych podmiotów, które mają długi staż na rynku.

Dużo ćwiczeń, czyli rozbudowa część praktyczna

Godna polecenia jest tylko ta firma BHP w Warszawie, która szkoli zgodnie z systemem EFR (Emergency First Responce) i stosuje w tym celu rozbudowaną część praktyczną, polegającą przede wszystkim na wykonywaniu ćwiczeń i zadań opartych o realne scenariusze, odpowiadające różnym stanom zagrożenia życia. Nie jest to nauka tylko z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale również użycia sprzętu do defibrylacji,  opatrywania zranień, tamowania krwotoków, czy też między innymi postępowania w przypadku urazów kręgosłupa, zadławień, zatruć czy oparzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − 4 =