Dlaczego Jezus oddał życie za nasze grzechy?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Dlaczego Jezus oddał życie za nasze grzechy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jezus narodził się dla dziewicy, Maryi. Był Synem Bożym, który przyszedł na ziemię, aby żyć wśród nas i pokazać nam drogę do życia wiecznego.

Jezus był doskonały pod każdym względem, a jednak umarł na krzyżu za nasze grzechy. Dlaczego Jezus oddał swoje życie za nasze grzechy?

Odpowiedź leży w Bożym planie zbawienia. Abyśmy mogli zostać zbawieni od naszych grzechów, Bóg musiał posłać swojego jedynego Syna na ten świat jako człowieka, aby mógł umrzeć za nas na krzyżu.

Jakie znaczenie dla człowieka ma śmierć Chrystusa?

Śmierć Jezusa na krzyżu była ofiarą. Kiedy grzeszymy, Boża świętość domaga się od nas kary. Ale Bóg tak umiłował świat, że posłał swojego jedynego Syna, aby umarł w nasze miejsce, biorąc naszą karę na siebie, aby wszyscy, którzy w Niego wierzą, mogli żyć na zawsze z Bogiem.

Miłość Boga do nas została najdobitniej ukazana w śmierci Jezusa na krzyżu. W ten sposób możemy zrozumieć, dlaczego Jezus oddał swoje życie za nasze grzechy: ponieważ nas kocha!

Jezus wypełnił wszystkie starotestamentowe proroctwa o Mesjaszu i został wskrzeszony z martwych po trzech dniach, aby udowodnić, że naprawdę jest Bożym Synem i Zbawicielem. Udowodnił swoje bóstwo, pokazując, że tylko on ma władzę nad śmiercią. Zmartwychwstanie Jezusa dodatkowo wykazało jego autorytet w odpuszczaniu grzechów.

Bóg zawsze planował, że zostaniemy zbawieni od naszych grzechów przez ofiarę Jego własnego Syna. Dlatego właśnie Jezus umarł na krzyżu – aby zgładzić nasz grzech i dać nam wieczne życie z Nim na zawsze!

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swego jedynego Syna, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. 

Na stronie https://szczescboze.com możesz zobaczyć więcej informacji na ten temat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wygląda nauka kitesurfingu?
Jak wygląda nauka kitesurfingu?
Kitesurfing to sport wodny, który zyskuje coraz większą popularność. Pływanie na desce przy wykorzystaniu latawca daje wiele radości i jest […]
Polecamy