Czy istnieją domeny dopasowane do konkretnych branż?

Domena branżowa wartościowym drogowskazem w globalnej sieci Internet
Wybór nazwy domeny jest istotny dla odbiorcy treści tworzonej w każdym internetowym serwisie czy na potrzeby adresu korespondencji e-mail. Nazwa domeny powinna być częścią strategii marketingowej dotyczącej rozpoznawalności własnej marki. Jednym słowem powinniśmy określić nazwę domenę jako szyld, a ten jest cennym drogowskazem do tworzonych przez nas cyfrowych zasobów w sieci.

Wybór rodzaju domeny

Częścią składową domen jest nie tylko sama jej nazwa, ale również tzw. rozszerzenie – mamy możliwość rejestracji domen globalnych (np.: com, net, org), krajowych (np.: pl, de), regionalnych (np.: poznan.pl, waw.pl) i funkcjonalnych (wykorzystywanych jako domeny branżowe np.: travel, computer, tech). W procesie globalizacji usług, czy szerzej odbiorców treści w Internecie, coraz częściej wykorzystuje się domeny z rozszerzeniami branżowymi, a nie te, które wskazują na konkretny geograficzny region.

Gdzie rejestrować domenę

Dziś praktycznie każdy rejestrator domeny oferuje możliwość rejestracji domen o charakterze branżowym. Znajdziemy u nich olbrzymią ilość różnych nazw dookreślających rodzaj treści prezentowanej w niemal każdym serwisie WWW i w każdej branży. Ceny za takie domeny są różne, a można trafić na cenową promocję. Niektórzy rejestratorzy domen oferują je nawet poniżej ich wartości pod warunkiem skorzystania z dodatkowych usług tj. np. VPS Hosting czy certyfikaty SSL. Warto więc poświęcić chwilę na rozeznanie się na rynku i dokładne przeanalizowanie ofert łączonych w firmach np. hostingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × pięć =