Opryski na owady – kiedy wykonywać?

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
Opryski na owady – kiedy wykonywać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Środki na owady

Opryski potrafią skutecznie zniwelować szkodliwą działalność owadów, jednakże wykonując je, warto pamiętać o innych jakże pożytecznych przedstawicielach tejże gromady, którymi są pszczoły. I właśnie ze względu na pszczoły, które w ciągu dnia wykonują swoją pracę, stanowczo jest wskazane aby opryskiwać uprawy i rośliny późnym wieczorem, po oblocie pszczół, najlepiej po godzinie 21:00. Nadto, za tą porą oprysków przemawia również fakt, iż największa wilgotność, która zapewnia roślinom dogodne warunki do wchłaniania preparatów panuje w godzinach nocnych. 

Skuteczne zwalczanie kleszczy i much

Owadami szczególnie groźnymi i utrudniającymi uprawę oraz ogrodnictwo są kleszcze i muchy.  należy wykonywać w godzinach nocnych, wówczas działalność tych, lubiących wilgoć, owadów jest największa. Jest to o tyle istotne, iż preparaty na kleszcze z reguły posiadają bardzo niską odporność na wodę oraz wysokie temperatury, o ile działają natychmiastowo, o tyle ich działanie jest krótkotrwałe, więc wykonywanie oprysków w momencie niskiej aktywności kleszczy nie przyniesie pożądanych efektów i rezultatów.

Podobnie jak w przypadku kleszczy, opryski na muchy w ogrodzie, również powinny być wykonywane wieczorem, choć nie późną nocą. Aktywność much jest bowiem największa w przedziale od godziny 17:00 do 22:00. Ponadto warto mieć na uwadze, iż owady te wykazują się wzmożoną aktywnością szczególnie w dni upalne oraz wilgotne. Dodatkowo należy podkreślić że, sporym udogodnieniem jest  fakt, iż większość preparatów przeznaczonych do trucia much posiada także właściwości pozwalające zwalczać, również aktywne we wspomnianej porze, równie uciążliwe i niebezpieczne komary.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Projekt instalacji wentylacyjnej – z czego się składa?
Projekt instalacji wentylacyjnej – z czego się składa?
W obiektach przemysłowych i halach produkcyjnych wydajna wentylacja jest niezbędnym elementem. Pozwala ona na bezpieczną pracę, usuwa szkodliwe zanieczyszczenia oraz […]
Polecamy