Opony używane kontra nowe

Motoryzacja i technologia
osrodek-wiedzy
Opony używane kontra nowe
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niektóre części w samochodzie zużywają się podczas eksploatacji. Sezonowa wymiana pozwala na sprawne funkcjonowanie pojazdu. Tak jest chociażby w przypadku opon, które kierowcy zmieniają okresowo. Co warto o nich wiedzieć?

Rozsądne zakupy

Rynek obfituje w propozycje ciekawe oraz innowacyjne. Klient musi najpierw zdecydować o pożądanej mieszance. Do wyboru ma ogumienie nowe oraz używane (sprawdź: opony używane Poznań). Co warto o nich wiedzieć?

Używane sztuki zakupimy taniej. W przypadkach skrajnych, za cały komplet zapłacimy tyle, co za jedną, nową oponę. Wiąże się to jednak z okresem eksploatacji, a także potencjalnymi nieprzyjemnościami. Lepiej opony sprawdzić osobiście, zdjęcia nie zawsze oddadzą stan faktyczny towaru.
Nie powinno się również popadać w skrajność i decydować się za wszelką cenę na bardzo drogie mieszanki. Rynek jest w tym zakresie bardzo szeroki i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przy zakupie należy pamiętać o bieżniku, najważniejszym elemencie opony.

Kłopotliwa wymiana? Nic z tych rzeczy

Starsi kierowcy pamiętają czasy, w których z oponami ,,męczyli się” we własnym zakresie. Okresowa wymiana była uciążliwa, zwłaszcza przy mieszkaniu na dużej wysokości (opony trzeba naturalnie gdzieś przechowywać). Postęp dał się jednak we znaki również w tym aspekcie.
Obecnie częściej korzystamy z usług mechaników samochodowych. Wymiana ogumienia w takich miejscach jest sprawna, szybka oraz bezproblemowa z perspektywy klienta. Usługi tego typu nie są również przesadnie drogie. Za duży komfort zapłacimy symboliczne kwoty, które zazwyczaj nie przekroczą pięćdziesięciu złotych (bez wyważania). Czy warto powierzyć swoje auto mechanikowi? Na to pytanie po rozważeniu plusów i minusów powinien sobie odpowiedzieć każdy kierowca.

Artykuł napisany we współpracy z Panem Krystianem – mechanikiem samochodowym z Poznania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego używane są wkręty dociskowe?
Do czego używane są wkręty dociskowe?
Powszechnie w przemyśle – w branżach takich jak motoryzacyjna czy budowlana, stosuje się rozmaite elementy metalowe, które ułatwiają montaż części, […]
Polecamy