Marihuana – czym jest i jakie jest jej zastosowanie

Styl życia
osrodek-wiedzy
Marihuana – czym jest i jakie jest jej zastosowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Marihuana to zielona, brązowa lub szara mieszanka suszonych, rozdrobnionych kwiatów i liści rośliny konopi (Cannabis sativa). Zazwyczaj jest palona w ręcznie zwijanych papierosach zwanych jointami, fajkami lub bongami. Palona jest również w blunts – cygarach opróżnionych z tytoniu i napełnionych marihuaną, często w połączeniu z innym narkotykiem, takim jak kokaina. Niektórzy użytkownicy mieszają marihuanę w jedzeniu lub parzą ją jako herbatę do spożycia. Jeszcze inni zbierają ją do celów kolekcjonerskich, choćby takie odmiany jak np. https://www.taniesianie.pl/ak-47-weed-co-to-jest-opis-dzialanie-i-wlasciwosci.

Historia i właściwości marihuany

Marihuana była używana od wieków w celach medycznych, jak również w celu osiągnięcia duchowego oświecenia. Obecnie jej stosowanie jest szeroko rozpowszechnione; w wielu krajach jest nielegalna, ale w innych legalna w przypadku niektórych schorzeń.

Marihuana ma działanie psychoaktywne – zmienia nastrój i może wywołać uczucie euforii. Może również powodować uczucie niepokoju lub paranoi. Efekty te są bardziej intensywne, gdy marihuana jest spożywana w dużych ilościach lub poprzez palenie jej, a nie spożywanie.

Badania sugerują, że długotrwałe używanie marihuany może prowadzić do problemów z układem oddechowym, takich jak przewlekłe zapalenie oskrzeli; upośledzenie pamięci; upośledzenie zdolności uczenia się; zwiększone ryzyko rozwoju chorób psychotycznych, takich jak schizofrenia; upośledzenie funkcjonowania układu odpornościowego; oraz zwiększone ryzyko ataku serca po paleniu jednego papierosa z marihuaną 4 razy dziennie przez 20 lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym należy kierować się podczas wyboru liquidu do e-papierosa?
Czym należy kierować się podczas wyboru liquidu do e-papierosa?
Z roku na rok coraz bardziej popularne w Polsce stają się elektroniczne papierosy. Stosuje się w nich zawsze specjalny płyn […]
Polecamy