Jakie słodycze warto podawać swoim dzieciom?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Jakie słodycze warto podawać swoim dzieciom?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli szukasz słodkiego przysmaku dla swojego dziecka, możesz ulec pokusie, aby wybrać pierwszy lepszy, zachęcający opakowaniem produkt. Jednak nie wszystkie cukierki i słodycze są stworzone tak samo – są takie, które można uznać za zdrowsze od innych.

Nie ma nic złego w tym, że raz na jakiś czas dasz swojemu dziecku jakiś smakołyk, ale najlepiej jest ograniczyć te produkty tak bardzo, jak to tylko możliwe. Zawartość cukru w słodyczach jest wysoka, a jego zbyt duża ilość może wpłynąć na stan zębów, poziom energii i ogólny stan zdrowia dziecka.

Niektóre rodzaje cukierków mogą również zawierać sztuczne barwniki, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy zdrowotne u dzieci. Jeśli zamierzasz dać swojemu dziecku coś słodkiego, rozważ podanie im jednej z tych opcji.

Sezamki

Dobrym pomysłem na nieco zdrowszy deser jest wybór sezamek. Nasiona sezamu, z których wykonuje się sezamki, zawierają wapń, żelazo, magnez, fosfor i cynk, co czyni je doskonałym źródłem składników odżywczych dla dzieci. Są one również bogate w białko i błonnik, które mogą pomóc utrzymać dziecko w pełni zdrowia.

Rodzynki w czekoladzie

Te suszone owoce zostały zanurzone w roztopionej czekoladzie, dzięki czemu na pewno Twoje dziecko je polubi. Rodzynki w czekoladzie to świetny sposób na przemycenie zdrowszego elementu w przekąskach.

Domowe ciastka

Nie tylko smakują lepiej niż te kupione w sklepie, ale są też o wiele lepsze dla Twojego dziecka! Możesz użyć mąki razowej zamiast pszennej i dodać owoce lub orzechy zamiast czekolady. Dzięki temu tworzysz smaczną i zdrową przekąskę!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy rolnicy mogą wziąć maszyny w leasing
Czy rolnicy mogą wziąć maszyny w leasing
Tak już jakoś się utarło, że leasing kojarzony jest najczęściej z samochodami osobowymi, dostawczymi, ciężarowymi, niekiedy z maszynami budowlanymi. Najbardziej […]
Polecamy