Jak udekorować ogród na długie, letnie wieczory?

Piękno funkcjonalnie zaprojektowanego ogrodu to nie tylko idealny dobór roślin oraz urokliwe elementy małej architektury. Nie bez znaczenia jest również sposób oświetlenia. Odpowiednie lampy stworzą wieczorem romantyczny i niepowtarzalny nastrój. Na jaki typ ogrodowego oświetlenia warto szczególnie zwrócić uwagę?

Ozdoby ogrodu o rozmaitych efektach świetlnych

Oświetlenie do ogrodu zawsze dobierajmy uważnie. Zbyt duża ilość lamp sprawi, że uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. Niedostateczne światło nie stworzy z kolei magicznego klimatu. Zastanówmy się, które elementy ogrodu pragniemy wyeksponować po zmroku. Czy będą to kamienne schody, żwirowe ścieżki, czy też atrakcyjne rabaty? Pięknie prezentują się także podświetlone fontanny i oczka wodne.

Romantyczny nastrój stworzymy ukrywając lampy w gęstwinie roślin. Seria niskiego oświetlenia wydobędzie natomiast urok rabat i ścieżek. Odpowiednio umiejscowione reflektorki podkreślić mogą na przykład oryginalną plątaninę gałęzi krzewu. Wyjątkowa forma drzewa może zostać również oświetlona w ten sposób, by na ścianie budynku powstał unikalny cień.

W minimalistycznych, nowoczesnych ogrodach zjawiskowo prezentować się będą designerskie lampy o geometrycznych kształtach. Z ich bogatą ofertą zapoznać się można na przykład na stronie: https://novalamp.pl/lampy-ogrodowe/kule-ogrodowe.

Nie zapominajmy również o lampach z ukrytymi świecami, lampionach oraz rozmaitych latarenkach, których światło jest delikatne i bardzo nastrojowe. Wśród tego typu dekoracji w długie, letnie wieczory rozmowy z przyjaciółmi mogą trwać do samego rana!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + sześć =