Jak przygotować się do spływu kajakowego?

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do wyprawy kajakowej jest przeprowadzenie badań, zaplanowanie i dokładne spakowanie się. Pakowanie się na wyprawę kajakową nie musi być skomplikowane. Oto niezbędne przedmioty, które sprawią, że będziesz gotowy na przygodę na wodzie.

Co warto zabrać?

Poniżej przedstawiamy listę przedmiotów, których zabranie należy rozważyć podczas biwaku kajakowego.

1. Odzież i przedmioty osobiste – minimum trzy zmiany odzieży, w tym odzież na ciepłą i zimną pogodę, kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, środek odstraszający owady, krem przeciwsłoneczny (w razie potrzeby) i przybory toaletowe

2. Śpiwór (śpiwory)

3. Namiot (namioty są sprzedawane w sklepach, więc nie trzeba ich robić)

4. Naczynia kuchenne

5. Źródło światła, takie jak latarki i lampiony

6. Żywność

7. Dodatkowa woda

Wraz z podstawami posiadania odpowiedniego sprzętu i zaopatrzenia, należy również rozważyć swój poziom doświadczenia i rodzaj planowanej podróży. Jeśli jest to twój pierwszy raz idąc na nocną wycieczkę kajakową, możesz zaplanować ją jako nocną wycieczkę, która jest tylko kilka godzin od domu tylko po to, aby przyzwyczaić się do kajaka, jak to może zająć trochę przyzwyczajenia dla początkujących! Następnie, gdy poczujesz się bardziej komfortowo, możesz pomyśleć o większych i dłuższych wycieczkach. Wynajem kajaków oferuje ta firma https://kajakidunajcem.pl/splyw-dunajcem/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =